www.zulu.cz


Paul Kotzian ZULUVILLE Paul Kotzian
složení:

Wendy Zulu: zpěv (hrdelní, alikvótní), flétny, percusse.
Pavel Kotzian: klávesy, syntezátory, percusse, djembe, zpěv
David Kormoš: didjeridoo
Habi Diabagte: tanec

Vážení přátelé, rádi bychom Vás informovali o existenci nového fenoménu na scéně etnické taneční hudby. Skupina Zuluville vznikla v létě roku 1999. V prosinci tohoto roku již křtila své první CD v paláci Akropolis v Praze. Skupina Zuluville vystupovala již na několika festivalech a v klubech v České republice a v Německu, mimo jiné na mezinárodním festivalu Tranz and Folk Fest v Rudolstadtu a na Flower Power festivalu ve Freibergu. V současnosti Vám nabízíme koncertní program představující CD Ovela entabeni, který by mohl být v rámci možných šňůr nebo individuálně představen i u Vás.

V říjnu 1999 vyšlo CD a MC Ovela Entabeni (Ten, který přešel hory) - společný projekt Wendyho Zulu a P. Kotziana. Představuje propojení hudby a samplů mága zvuků Pavla Kotziána a invenčního, netradičního zpěvu Wendyho Zulu, který technikou hrdelního a alikvótního zpěvu vytváří magické hudební obrazy. Na této desce uslyšíte nejen zvuky dneška, ale i archetypy minulosti. Propojení současné techniky se zvuky různých etnických nástrojů a didgeridoo. Vzniká tak transdance určený pro lidi meditující, tančící i přemýšlející. Je pro všechny, které uchvacuje nové, netradiční i tajemné ve spojení s něčím důvěrně známým.

Ovela entabeni (obal)

ukázka z desky Ovela Entabeni - Enter (mp3, 44100Hz, 112 kBit, Stereo), distribuuje SpirálaTechnické podmínky vystoupení:

1. 6-8x mikrofon + stojany
2. 6x linky (2x direct box)
3. mix pult (min. 12 kanálů)
4. koncový zesilovač (min. 2x 500 W)
5. 4x monitory - odposlechy

Složení kapely . Recenze desky Ovela Entabeni . Kontakt . Fotky . Z médií nahoru


RECENZE DESKY (Zdeňek Figura) Zuluville "Ovela entabeni"
Vydavatelství: Spirála


Nejprve Vás upoutá černobílý obal digipack ostravského studia Emoce s optimistickým novorozencem v rukou starce. Pak CD s potiskem tváří obou protagonistů vložíte do přehrávače.
Vše začíná basovým bubláním, pak se přidá mečivý zvuk flétny z bali v jakémsi arabském rytmu a posléze do Vás vlije archetypální krev první taneční riff. Tancujete a do transu voo-doo obřadu Vás vtáhne zpěvákův ultrahluboký hlas i kohoutí kokrhání. Tak začíná první skladba Zuluville nejen u nás, ale i ve světě ojedinělého alba dua Zuluville "Ovela entabeni".
Generační vrstevníci Paul Kotzian a Wendy Zulu se spojili, aby vytvořili konceptuální album world music bez etnických hudebníků i předem naplánovaného spojení přísně ohraničených zdrojů. Wendy Zulu zpívá hrdelním hlasem suverénního zpěváka z Tuvy či tibetského mnicha, avšak zpívá v jazyce jihoafrického kmene Zulu. A tato kombinace přináší zvláštní napětí tajemna. Paul Kotzian, muzikant mnoha tváří a v současnosti zejména skladatel hollywoodské filmové hudby, přetavuje Wendyho hlasový projev Paul oblékl do šatů. Jeho aranže, samply a hudební nápady jsou velmi celistvé.
Oba tak vyjadřují novou podobu opravdu globální world music, kde je vše povoleno. Z Kotzianových rytmických struktur neční agrese techno music, přesto jde o současnou taneční hudbu, která by se uplatnila i v londýnských dance klubech. Prakticky celé album Ovela entabeni (v jazyce Zulu "Ten, kdo přešel hory") je v rytmu rituálního tance, uvolňujícího tělo a rozšiřující mysl.
První tři skladby jsou jednoznačně takové, po Zuluville následuje ještě tanečně houpavější Blue Light a mírně bláznivá Enter, upomínající na nejlepší dobové výboje Taj Mahala. Přichází klipový hit Dance of Elements, kde Wendy Zulu používá celý svůj netradiční hrdelní velmi expresivní rejstřík zpěvu. Často připomíná veselého šamana, který si pouze rád zahrozí. Titulní Ovela entabeni je magický africký šanson malující atmosféru letošního srpnového zatmění slunce - čas, kdy vznikala tato skladba. Sigidi Vás opět vtáhne do ohňového tance, který si pamatujete ještě ze svého pravěkého života. Egoism se svým neúprosným zvukem flétny - vrtáku i protichůdnou rytmickou strukturou - je tvrdě přesným obrazem potměšilého utěšování ega i jeho vlády nad člověkem. Meditation je pro návštěvníky house parties skladbou k odpočinku, běžný posluchač se při ní bude vlnit stejně jako při následující Circle Fly. Nejdelší, desetiminutovou, skladbou je meditativní, ambientní a katarzní Ninda, uzavírající výjimečné album, vzniklé ve studiu Paula Kotziana na Hlučínsku, avšak jednoznačně určené do světa. Přeji úspěšnou pouť tomuto velmi dobrému propojení všeho se vším, které jakoby viselo ve vzduchu už několik let.

Zdeněk Figura

Složení kapely . Recenze desky Ovela Entabeni . Kontakt . Fotky . Z médií nahoru


Kontakt

Manažerem ZULUVILLE je SPIRÁLA (Zlata Holušová, Jan Fischer)

Manager: Jan Fischer
Publisher - Spirála - Zlata Holušová
Lomená 349, Dolní Lhota

Office:
Nerudova 38
703 00 Ostrava-Vítkovice
Czech Republic
Tel/fax: 0042 069/661 44 72
Mobile: 0042 0603 321 424
E-mail: agro.eko@ova.inecnet.czSložení kapely . Recenze desky Ovela Entabeni . Kontakt . Fotky . Z médií nahoru


Fotky

Wendy
Wendy
Wendy a Habi
Wendy a Habi
z TV show
z TV show
Paul Kotzian
Paul Kotzian
Habi
Habi
David
David
all3
all3
all2
all2
all
all
Složení kapely . Recenze desky Ovela Entabeni . Kontakt . Fotky . Z médií nahoru


Z médií

noviny PRÁVO:
SKUPINA ZULUVILLE USPĚLA NA PRESTIŽNÍM FESTIVALU V RUDOLSTADTU, NĚMECKO

noviny Mladá fronta DNES: PŘESKOČIT HORY I SEBE MUŽETE U HUDBY FORMACE ZULUVILLE (15.4.00) (jpg formát)

SKUPINA ZULUVILLE USPĚLA NA PRESTIŽNÍM FESTIVALU V RUDOLSTADTU, NĚMECKO
(Zdeněk Figura, noviny Právo)

Desátý ročník prestižního největšího evropského festivalu world music v okresním městě Rudolstadt v německé spolkové zemi Duryňsko byl zatím největším úspěchem skupiny Zuluville. Kvůli nim na náměstí před radnicí vlála česká vlajka, protože byli jedinými českými zástupci bohaté festivalové scény. Několik desítek umělců i kapel z celého světa vystoupilo ve třech dnech na patnácti scénách, z toho 6 krytých. A právě na hlavní kryté scéně v Heineparku hrál band Zuluville večer v pátek 7.července 2000, kdy vůbec rozjížděl sled koncertů a pak byl vrcholem hlavního koncertu na této scéně, kdy měl vystoupit v neděli 9.července ve 2.00, avšak muzikanti rozjeli svůj hypnoticky-exotický rej po fanaticky oslavované německé kapele, která hrálapoměrně běžný rock s ekologickými texty, až ve 3.30. Zuluville se nedala deprimovat pozdním začátkem, podala ještě o 100% lepší výkon než při prvním koncertu a tanec od první skladby asi 1 500 nadšených diváků jim byl velmi dobrým pohonem. Koncert gradoval až k šílenému závěru, kdy Wendy Zulu rozjel divokou industriálně - šamanskou jízdu hrou na speciálně upravený dětský kočárek, snímaný stylově oranžovým bakelitovým mikrofonem a stařičkým maďarským zesilovačem stejné barvy. Jelikož pořadatelé festivalu o Zuluville psali v bohatém, více než 100 stránkovém programu jako o Asian - Africa Dance Groove Bandu, byl to více než slibný konec koncertu. Však také v 5:15, kdy Zuluville skončil posledním přídavkem, přišel k pódiu písničkář Slávek Janoušek a nadšeně děkoval kapele za zážitek : „z hudby příštího tisíciletí." Stejného mínění byl i Karel Plíhal. Pražští úzkoprsí kritici, na rozdíl od mnohých českých fanoušků, při obou koncertech Zuluville absentovali. Zato nechyběl promotér velkého festivalu ve Freiburgu, rovněž Německo, který prohlásil : „Pro Německo zemřel Tribal Drift a narodil se Zuluville." Nezůstalo jen u chvály a Zuluville by měl být hlavními hvězdami tohoto festivalu 29.července.